Brush pen - czyste linie przy łatwej obsłudze
40.jpg

Brush pen, inaczej Fudepen, jest idealną alternatywą dla klasycznej kaligrafii pędzelkowej. Pigment umieszczony jest w środku narzędzia, co pozwala na swobodne tworzenie bez szansy rozlania i popsucia Twojego dzieła. Dzięki temu przyrząd powinien być wybierany przez każdego początkującego. Nadaje się jednak również dla doświadczonych. Brush peny są dostępne w różnych grubościach i powstają z wielu materiałów - wszystko po to, aby jak najlepiej spełnić Twoje potrzeby!

Najważniejsze atuty - Brush Pen

Główną zaletą brush penów jest ich przenośna budowa i stosunkowo niska (w porównaniu do klasycznych pędzli) cena. Jak więc dobrać narzędzie, które będzie spełniało nasze oczekiwania? Zachowanie brush pena zależy od wielu czynników związanych z jego budową.

Materiał, z którego jest skonstruowany pędzel znajdujący się na końcówce przyrządu może być włosiem:

  • Naturalnym - stworzony przy użyciu naturalnego włosia łasicy lub sobola. Brush peny z naturalnymi końcówkami z reguły imitują tradycyjne pędzle lepiej niż pozostałe opcje.
  • Syntetycznym - najczęściej używanym materiałem jest nylon, który przypomina ruchy naturalnego włosia, jednak łatwiej się nim operuje.
  • Filcowym - zrobionym z plastiku. Brush peny tego typu są twardsze w obsłudze, dzięki czemu nie wymagają dużej precyzji operatora, aby tworzyć czyste linie.

A co z miękkością włosia? Czy jest ona ważna w wyborze Twojego narzędzia? Oczywiście!

Miękkość końcówki brush pena wpływa na Twoją kontrolę i precyzyjność. Miękkie końcówki umożliwiają tworzenie linii o zróżnicowanych grubościach, jednak wymagają od operatora większej dokładności ruchu. Nie znaczy to, że twarde odpowiedniki nie oferują podobnych możliwości, jednak będą one wymagały większego nacisku, aby uzyskać podobny efekt. Elastyczność końcówki będzie tu również grała dużą rolę, więc warto zwrócić na nią uwagę przy wyborze. To ona dyktuje jak szybko włosie wraca do naturalnego wygięcia od odsunięcia od papieru. Włosia syntetyczne i filcowe będą miały większą elastyczność niż naturalne odpowiedniki.

Brush pen posiada wbudowany atrament, dzięki czemu nie musisz przejmować się kupnem osobnego produktu oraz popsuciem pracy w razie wylania. Jak w takim razie kontrolować przepływ atramentu i to ile wypływa go na końcówkę. O tym warto pomyśleć przy kupnie narzędzia. Wilgotność brush penów może być mocna, średnia lub mała. Suchsze końcówki będą rozprzestrzeniać atrament nierównomiernie.

Ecoline pen - czym jest?

Ecoline pen to wodna odmiana brush pena, która cechuje się dużą miękkością. Tego typu narzędzie świetnie sprawdza się podczas ekspresyjnego kolorowania. Oferuje również dużą dokładność w malowaniu zarówno dużych jak i małych powierzchni.

Pędzelki vs Brush peny

Czym różnią się tradycyjne pędzelki od brush penów? Odpowiedź jest krótka: atramentem w narzędziu lub poza. Brush pen oferuje dwa w jednym, co dla wielu będzie znacznym ułatwieniem - z tego powodu jest często polecany dla początkujących. Poza tym aspektem przyrządy niewiele się od siebie różnią. Jeśli znalazłeś pędzelek z konkretnym włosiem, które Ci pasuje, najprawdopodobniej istnieje również jego zamiennik w postaci brush pena. My polecamy eksperymentować, co pasuje Wam bardziej!

Jaki brush pen powinienem wybrać?

Zależy od Twoich upodobań i wizji! Jeśli zależy Ci na miękkich i płynnych liniach możliwe, że miękkie narzędzie z naturalnym włosiem spodoba Ci się najbardziej. Kiedy masz ochotę na tworzenie “ciężką ręką” i szukasz przyrządu, który temu podoła - twarda końcówka z małą elastycznością i twardym włosiem odpowie na Twoje potrzeby. Cienkie końcówki nadają się idealnie do detali i małych kompozycji, podczas gdy grube podołają odważnym liniom. Z racji na swoją cenę i jednorazowość zachęcamy próbowanie różnych brush penów do różnych projektów i przekonanie się, które odpowiadają Ci najbardziej.

Teraz pozostaje tylko tworzyć!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl