Czym jest papier eko?
38.jpg

Czym jest papier eko? To materiał, który został stworzony całkowicie z naturalnych materiałów. Cechuje się brązową barwą i świetnie nadaje się do zaproszeń lub kartek okolicznościowych.

Wycinka drzew na potrzebę papieru jest aktualnie uważana za jeden z największych problemów z racji ilość drzew, które muszą być ścięte na stosunkowo małą ilość papieru. Dodatkowo lasy są domem wielu zwierząt, a energia zużywana do wycinki mogłaby być spożywana o wiele lepiej. Z tego powodu papier eko jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy interesują się dobrem planety.

Rodzaje – papier eko

Aktualnie dostępne są dwa papiery określane mianem “eko”: z recyklingu oraz papier FSC (Forest Stewardship Council).

Jakie są zalety używania papieru z recyklingu? Pergamin z recyklingu jest stworzony z materiałów, które zostały już raz użyte. Dzięki temu znacznie wpływa to na ilość ścinanych drzew i bezpośrednio przykłada się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. Kupując ten produkt, warto zwrócić uwagę na procent świeżych drzew użytych przy produkcji (sprzedawca ma obowiązek podać te informacje w opisie).

Papier Eko – kiedy warto?

Kiedy zdecydować się na papier FSC? FSC to organizacja non-profit składająca się z eko działaczy. Papier z certyfikatem FSC jest produkowany w warunkach optymalnych zarówno dla pracowników, jak i dla wycinanych lasów. Niektóre produkty z tym logo będą zawierały również materiały z recyklingu.

Używanie papieru do kaligrafii Eko  bezpośrednio wpływa na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery oraz mądrzejsze wykorzystywanie zasobów wodnych. Zdecydowanie warto spróbować!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl