Jak odkryć w sobie kreatywność?
36.jpg

Kreatywność to taka umiejętność, o której dużo się mówi, ale ciężko ją zdefiniować i zamknąć w ograniczone ramy. Bycie kreatywnym i twórczym to umiejętność tworzenia planów, wizji i pomysłów oraz… przenoszenie ich do świata realnego, dawania im możliwości wyjścia ze swojej głowy. Warto wiedzieć, że w każdym z nas drzemią pokłady kreatywności, z których wielu z nas nie zdaje sobie sprawy. Każdy z nas jest w pewnym sensie artystą.

To dlaczego jest taka mało kreatywnych?

Wiele świetnych pomysłów nie ujrzy nigdy światła dziennego, ze względu na to, że ktoś nie do końca w nie wierzy, komuś brakuje przekonania, ktoś nie chce nad nimi ciężko pracować, ktoś się rozczarował i nie podjął kolejnej próby. Natomiast Ci, których uważam za kreatywnych posiadają pewne cechy charakteru, które sprawiają, że ich za takich uznajemy. Nie jest do końca tak, że myślą oni zupełnie inaczej – w wielu przypadkach bowiem, pewne pomysły się przenikają.

Zasady, którymi kierują się kreatywni

Przede wszystkim wszyscy ludzie, których uważamy za kreatywnych uważają, że są kreatywni. Ich wiara we własne możliwość i zdolność do przenoszenia swoich pomysłów na realne życie, sprawia, że są oni dosłownie kreatorami rzeczywistości. Wiara we własne możliwości jest zatem pierwszym krokiem do stania się osobą kreatywną.

Oprócz tego cechą ludzi kreatywnych jest pracowitość. Dlaczego? Pablo Picasso powiedział kiedyś słynne zdanie: „Inspiracja istnieje, ale musi Cię zastać przy pracy”. Tej zasady trzymają się ludzie kreatywni, którzy w wielu przypadkach są bardzo pracowici. Nawet jeśli fizycznie nie pracują w danym momencie, to ich umysł cały czas pracuje nad poszukiwaniem odpowiedniego rozwiązania danego problemu lub próbą alternatywnego podejścia do tematu. Warto w tym miejscu dodać, że wspomniany Picasso wykonał bagatela 20 tysięcy prac, z czego ponad połowa nie nadawała się kompletnie do niczego.

Rozwój, praca i wiara – fundamenty kreatywności

Wiele osób sukcesu popełniało błąd za błędem. Przez długi czas odnosili oni porażki, zanim weszli na drogę do sukcesu. Nie ustawali jednak w swoich wysiłkach i stale pracowali nad podnoszeniem swoich kompetencji, jednocześnie ucząc się cały czas nowych rzeczy. Paliwem dla nich było myślenie na wielką skalę i wiara w to, że są w stanie stworzyć coś wielkiego. Dzięki temu byli w stanie utrzymywać motywacje na wysokim poziomie, a jednocześnie pracować na poziomie wizji.

Ponadto, szalenie ważna jest odwaga w tworzeniu tego, czego tak naprawdę chcemy. Intuicja bardzo często podpowiada nam co powinniśmy zrobić w danym momencie. Nasz wewnętrzny głos kierunkuje nas w stronę tego, co tak naprawdę chcemy robić. Wewnątrz nas już od dawna wiemy, co nas inspiruje, co nas motywuje i kim tak naprawdę chcemy się stać. Dlaczego zatem tak rzadko jej słuchamy? Przede wszystkim ze względu na zagłuszanie wewnętrznego głosu przez otoczenie, negatywne opinie, porażki.

Otoczeni ludźmi, którzy nie są na tyle odważni, aby spełniać swoje marzenia bardzo często rezonujemy z nimi i działamy w ten sam sposób, stając się społecznie akceptowalnymi, ale jednocześnie przeciętnymi.

Cenimy sobie kreatywność, dlatego w naszych najnowszych produktach: notes A5 i notes B5 pozostawiliśmy Wam dużą dowolność w wypełnianiu, poprzez wykorzystanie czystych lub wyłącznie zakropkowanych pól.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl