Jak wybrać blok do kaligrafii?
12.jpg

Bloki są wykonane z wysokiej jakości papieru, pochodzącego ze źródeł ekologicznych, jednak bez kompromisów jakościowych. Gładki papier, odpowiedniej grubości i w eleganckim i delikatnym kolorze kości słoniowej, czyni przyjemnymi zarówno pierwsze ćwiczenia jak i doskonalenie umiejętności kaligrafii. Niewystarczającej jakości papier sprawia wiele kłopotów, szczególnie podczas nauki kaligrafii. Haczenie ostrej stalówki o szorstki lub nierówny papier podczas pociągnięć w górę powoduje przerywanie i drżenie linii oraz powstawanie kleksów.

Charakterystyka - bloki do kaligrafii

Strzępienie papieru, pajączkowanie, rozlewanie się czy przebijanie atramentu mogą zniechęcać początkujących adeptów kaligrafii, a bardziej doświadczonym odbierają przyjemność ćwiczeń. Specjalnie wybrany i przetestowany papier pozwala uniknąć tych trudności. Papier tej jakości nie jest dostępny w sprzedaży detalicznej.

Wyraźna, ale delikatnie nadrukowana liniatura pozwala zachować odpowiednie proporcje i pochylenie liter. Nadruk offsetowy jest najlepszym sposobem naniesienia linii ponieważ nie wpływa na jakość papieru i komfort pisania. Nadruk laserowy oraz ksero, czyli wykonane przy użyciu tonera, pozostawiają na papierze widoczną i wyczuwalną opuszkami palców warstwę barwnika, który może zaczepiać o ostrą stalówkę przy pociągnięciach w górę, a także wchodzić w reakcję z atramentem. Rozsypane przy przenoszeniu na papier mikroskopijne drobinki tonera pokrywają całą jego powierzchnię niewidzialną warstwą zaburzając interakcję atramentu z papierem. Grzałka używana do utrwalenia tonera wysusza papier i zmienia jego strukturę (dlatego zadrukowane kartki często się zwijają lub marszczą).

Nadruk atramentowy wprowadza w strukturę papieru dodatkową wilgoć, co powoduje że papier może zmienić swoją fakturę i utracić gładkość oraz inaczej przyjmować atrament podczas kaligrafowania w miejscu nadruku. Ponadto żaden ze stosowanych sposobów druku cyfrowego nie daje możliwości nadrukowania tak delikatnej i jednocześnie precyzyjnej liniatury jak przy wykorzystaniu druku offsetowego.

Liniatura w dwóch kolorach, w odróżnieniu od czarnej, jest nie tylko bardziej estetyczna, ale również minimalnie ingeruje w kompozycję napisanego tekstu i nie psuje jej wizualnie. Jest praktycznie niewidoczna przy oglądaniu z pewnej odległości oraz na większości zdjęć.

Bloki do kaligrafii Archie's Calligraphy - rozsądne rozwiązanie na długi czas

Te cechy czynią bloki Archie’s Calligraphy przydatnymi do nauki i ćwiczeń kaligrafii w stylu Copperplate oraz innych, przy zastosowaniu ostro zakończonej elastycznej stalówki, takich jak Spencerian, czy kaligrafia nowoczesna.

W moim sklepie znajdziesz, takie bloki do kaligrafii jak:

Blok do kaligrafii Copperplate


Blok Italic


Blok Plain

Jestem przekonany że nauka i ćwiczenia kaligrafii przy użyciu bloków Archie’s Calligraphy przyniosą wiele radości i satysfakcji każdemu kaligrafowi, bo zaprojektowałem je specjalnie aby spełnić potrzeby kaligrafów, w tym moje własne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl