Planer 2021 - zrób sobie lepszy rok od poprzedniego
44.jpg

Rok 2020 dobiega końca. Wiele osób z nadzieją wyczekuje nowego początku, nowego 2021 roku, tak jakby sam cyfrowy zapis, umowne oznaczenie daty miało jakąkolwiek siłę sprawczą. Podobnie jak składane sobie nawzajem życzenia, by Nowy Rok był lepszy od poprzedniego. Choćby płynące z głębi serca i z najlepszymi intencjami - same w sobie nie zmienią niczego.

Ostatnie 12 miesięcy mogło nauczyć nas wszystkich większego szacunku do czasu, a to bardzo ważna lekcja. Być może jedna z najważniejszych. Wyrazem szacunku do czasu jest jego świadome gospodarowanie. Czas sam w sobie nie może być dobry lub zły, to określona sytuacja, stan rzeczy, determinuje szeregi zdarzeń, bez znaczenia czy chodzi o zakres jednego umysłu, czy skalę globalną.

Początek jest teraz, a planer może być jego symbolem

Niezależnie od tego kiedy czytasz ten tekst - dzieli nas odcinek na osi czasu. Truizmem może zdawać się stwierdzenie, że każde „teraz” wynika z przeszłości i wpływa na przyszłość. Teraz jest najlepszy moment, by zrobić krok w kierunku gospodarowania czasem, zarządzania nim, odwrócenia się w kierunku kreacji i decyzyjności. Planuj. Niech rok 2021 będzie dla Ciebie faktycznie lepszy od poprzedniego.

Planer 2021 – sposób życia i lista zakupów

Planowanie jest swoistą systematyzacją. Czujemy się bezpiecznie, kiedy rozumiemy. Mamy wtedy poczucie orientacji, kontroli i wpływu. Dlatego zrozumiała i świadomie przyjmowana systematyzacja jest pomocą, a nie ograniczeniem. I dlatego też planowanie nie stanowi tylko praktycznej ściągi z datami, godzinami i listami zakupów. Planowanie jest bardziej sposobem zarządzania i gospodarowania czasem. To życiowa polityka.


Planer 2021 – autoportret z dominantą

Planer, czyli przestrzeń zapisu połączonych ze sobą punktów, działań, ich korelacji i równoległych zamierzeń, ozdobionych często autorskimi rysunkami i zapiskami, obrazuje sposób działania osoby planer prowadzącej. Jest czymś innym od kalendarza, czy notesu; jest kompozycją otwartą
i uniwersalną, gotową do zagospodarowania; proponuje rozwiązania, ale nie podkłada gotowców. Może stanowić świetny punkt odniesienia do analizy działań - nie tylko w roku 2021.

Planer – Ty decydujesz

Planer nie ogranicza kreatywnych, zindywidualizowanych sposobów zapisu i podziału czasu,
w sposób w jaki robi to kalendarz. Ty decydujesz. Dysponujesz czasem i projektujesz w nim swoje działania. Według własnych zasad i potrzeb zapisujesz je, zyskując swego rodzaju mapę. Kalendarz daje Ci gotowy wzór na mapę. Planer pozwala tworzyć własny. Nic musisz zaczynać od poniedziałku, czy pierwszego dnia miesiąca (ang. undated).

Najogólniej rzecz ujmując – Planer 2021 pozwoli Ci żyć „bardziej”

W tym miejscu polecamy przede wszystkim nie tyle produkt, co zwiększenie własnej decyzyjności w zarządzaniu czasem. I bynajmniej nie chodzi tu o presję wyciskania z każdej sekundy jak największego potencjału. Choćby dla higieny psychicznej, dobrze jest czasem „potrwonić” lub „pomarnować” czas. Ale i to warto robić świadomie, by odczuć bardziej przyjemność niż wyrzuty sumienia.

Największy wróg każdego powodzenia – bylejakość

Szeroko pojęta bylejakość jest największym wrogiem każdego postępu i sukcesu. Nie napijesz się wyśmienitej kawy z byle jakich ziaren, mielonych byle jakim młynkiem, byle jak zaparzonej
i podanej. Otrzymasz jakiś napój, jasne. Ostatecznie jadąc autostradą wciskając gaz do dechy, ale na drugim biegu, też w końcu jakoś dojedziesz do celu.

Planer 2021 – podsumowując...

W ramach podsumowania przedstawiamy skondensowaną formę argumentów potwierdzających dlaczego warto zainwestować w siebie, inwestując w dobry planer (choćby na okres 2021 roku) i jak dokonać dobrego wyboru.

Jak wybrać planer 2021 – lista subiektywna

Po co planer? By żyć "bardziej". Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

1. Uniwersalność – elastyczność zapisu daje możliwość dostosowania formy planowania do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Tylko od Ciebie zależy od kiedy zaczniesz używać planera – nie ogranicza Cię żadna data. Idealnym produktem dla Ciebie może okazać się uniwersalny planer tygodniowy, który ułatwia rozmieszczenie notatek na osi czasu. Jeśli nie chcesz żadnych ograniczeń, lub po prostu potrzebujesz więcej miejsca, możesz zdecydować się też na elegancki notes, czy po prostu zeszyt - przyjazny piórom wiecznym - przyjazny piórom wiecznym. Masz do wyboru papier w linie, kropki, kratkę lub czysty. Kwestia papieru natomiast kieruje nas do drugiego punktu listy.

2. Jakość – niezależnie o czym mowa, nie warto stawiać na bylejakość. Właściwie wszystkie przedmioty zapełniające Twoją przestrzeń, stanowią poniekąd Twoją wizytówkę. Tym bardziej rzeczy osobiste, do jakich bez wątpienia należy planer. Pamiętaj – inwestycja w planer, to inwestycja w siebie. Dlatego warto postawić na niezawodność i jakość. Wszystkie artykuły papierowe, które znajdują się w ofercie Archie’s Calligraphy, wykonane są z największą dokładnością i z materiałów najwyższej jakości. Niezależnie od tego czym piszesz – piórem wiecznym, kulkowym, długopisem, czy choćby nawet rapidografem – papier używany do szycia wszystkich notesów tej marki posiada gramaturę 100 g i nadaje się nawet do kaligrafii z użyciem piór maczanych. Możesz wybrać kompletny zestaw np. planer organizer uniwersalny w eleganckiej okładce, lub samą skórzaną okładkę na notes – jeśli notatnik już posiadasz.

3. Wartości – wszystkie produkty od Archie’s Calligraphy wykonane są ręcznie. Otrzymując którykolwiek produkt, masz pewność, że trzymasz w rękach owoc wielkiej pasji i kunsztu. Szczegóły tworzą ogół. A każdy detal przedmiotów papierniczych od Archie’s jest przemyślany, dopracowany
i wykonany z należytą starannością i niespotykaną pasją.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl