Planner tygodniowy – jak wybrać go mądrze?
30.jpg

Życie bez planowania jest jak okręt, który nie wie, w którym porcie ma zacumować. Planowanie jest bowiem integralnym elementem szczęśliwego, spełnionego i co najważniejsze - bogatego życia. To czynność, która jest nieoceniona na wielu płaszczyznach naszego życia. Planujemy czas na swoją pracę, czas na swoje treningi, czas na swoje hobby i często… czas na planowanie. To zdrowe podejście, bo mając wszystkie pola życia zagospodarowane i rozplanowane jesteśmy w stanie osiągać więcej, znacznie mniejszym kosztem.

Stąd śmiało można założyć, że zakup plannera tygodniowego to bardzo dobra inwestycja i zwróci się bardzo szybko, pozwalając nam zaoszczędzić i w efekcie wykorzystać znacznie więcej czasu na rzeczy, którymi tak naprawdę chcemy się zajmować.

Dlaczego tak istotna jest systematyka w planowaniu?

Regularne planowanie pozwala oczyścić i uwolnić głowę od ciągłych myśli, że zapominamy o czymś. Przelanie swoich myśli, problemów i planów na kartkę pozwala nam zwolnić miejsce w głowie na myślenie o tym, co jest dla nas naprawdę ważne, a w wielu przypadkach na koncentracje na życiu - tu i teraz.

Jednocześnie planowanie pozwala i niejako zmusza nas do pracy nad własną konsekwencją. Z jednej strony już samo regularne notowanie zadań pozwala wypracować pozytywne nawyki – odhaczanie zrealizowanych zadań daje dużą satysfakcje, która przeradza się w motywację do dalszej pracy.

Prócz tego – samo regularne korzystanie z plannera tygodniowego pozwala nam znacznie przyspieszyć realizacje założonych zadań, w myśl prostej zasady, że im szybciej wykonamy dane zadanie, tym szybciej zostanie ono usunięte z głowy. W ten sposób, nie będę odkładał kolejnych zadań na później, a w zamian będę odhaczał kolejne punkty z listy.

Jakie funkcjonalności powinien mieć planner tygodniowy?

To zależy od wymagań użytkownika. Ostatnimi czasy królują notesy bullet journal, które zostawiają pełną dowolność w wypełnianiu użytkownikowi. Nie każdemu jednak przypadają one do gustu i część osób wybiera plannery tygodniowe, mające więcej ograniczeń, takich jak:

  • Plan dzienny/tygodniowy z miejscem na notatki
  • Kalendarz miesięczny
  • Kalendarz skrócony
  • Kalendarz w słupku
  • Harmonogram stały
  • Arkusz finansowy
  • Sezonowe listy zadań
  • Lista ważnych wydarzeń

To co ważne, to, że nie musimy korzystać ze wszystkich wyżej wymienionych możliwości w przypadku użytkowania plannera tygodniowego. Możemy wybrać tylko kilka z nich i w oparciu o nie, użytkować dziennik. Szczególnie polecane jest wypisywanie listy rzeczy na dany dzień do wykonania, oraz regularne wyznaczanie sobie nawet drobnych celów.

W jaki sposób korzystać z plannera tygodniowego?

Przede wszystkim tak, jak Ci jest wygodnie w danym momencie. Warto jednak zadbać o podstawową systematykę, czyli o utrzymywanie jednego formatu zapisu – ułatwi to znacznie planowanie i pozwoli uwolnić myśli od zastanawiania się: „W jaki sposób to zrobić?” czy „Jak to zaplanować?”.

Posiadanie modelów działania – w tym przypadku dotyczących planowania – znacznie upraszcza każdy proces. Warto o tym pamiętać.

Czym kierować się przy wyborze?

Plannery tygodniowy to przedmiot, który użytkowany jest zazwyczaj przez okres roku. Jego zakup jest więc inwestycją jednorazową, dlatego nie warto oszczędzać na jakości. Wybierz planner, z którym zwiążesz się na ten okres czasu. Niech będzie on wysokiej jakości, zarówno jeśli chodzi o okładkę, jak i kartki w środku. Uwierz mi, że będziesz na niego patrzył niemal tak często jak na telefon – istotnym jest zatem, abyś po prostu wybrał, taki jak Ci się podoba.

Dlaczego warto wybrać planner tygodniowy Archie’s Calligraphy?

Przede wszystkim dlatego, że wszyscy, którzy zaangażowani byli w jego projektowanie, tworzenie i produkcję – włożyli sporo serca i zaangażowania. Od samego początku chcieliśmy stworzyć produkt wysokiej jakości, który odpowiadałby na potrzeby osób, takich jak my – chcących związać się ze swoim plannerem na dłuższy czas i jednocześnie ceniących sobie jakość, oraz dowolność w wypełnianiu.

Efektem tego jest planner tygodniowy Archie’s Calligraphy, który został wykonany z najwyższą starannością przy zastosowaniu wysokiej jakości komponentów, takich jak włoska skóra czy bezkwasowy papier. Sprawdz również nasz zestaw - planner organizer uniwersalny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl