Skórzany notes - kluczowy w podróży po świecie słów
14.jpg

Wiemy, że pisanie ma moc.

Zapis słowa pisanego wykonany w sposób odręczny charakteryzuje się wyjątkowością – można wręcz powiedzieć, że cechuje się sprawczością. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że ta forma zapisu jest w pewnym sensie zobowiązująca. To my dokonujemy zapisu, a to sprawia, że jesteśmy wobec niego zobowiązani. Dlatego w strategii określania swoich celów tak dużą wagę przykłada się do tego, aby swoje cele zapisywać odręcznie, a nie za pomocą Excella czy Worda.

To powód również dla którego każdy ceniący swój czas posiada własny notes lub planer tygodniowy. To tam znajdują się najważniejsze zapiski z życia – plany, marzenia cele.

Rafał Sonik – właściciel kilku galerii handlowych, biznesmen i kierowca WRC powiedział kiedyś dziennikarzowi w trakcie przeprowadzania wywiadu, że mógłby w tym momencie powiedzieć co robił w 1996 roku 4 kwietnia o 12:00. To siła zapisu. To siła posiadania notesu. Zwracał uwagę również, że notes jest z nim cały rok, a później przechodzi niejako w stan hibernacji – zostaje umieszczony w specjalnej szufladzie z innym notesami. W ten sposób bardzo łatwo jest odtworzyć swoje życie, rok po roku.

Wybór notesu jest o tyle istotny, że jest to bardzo często zakup długofalowy, na rok lub nawet dłużej. To powód, dla którego nie warto oszczędzać i wybierać półśrodków. Nie inaczej jest w przypadku przyjaznego piórom wiecznym notesu w kropki Archie’s Caligraphy, który może być z powodzeniem używany przez długi czas.

Dlaczego skórzany notes może być używany przez lata?

To proste. Jest to zasługa jakości. Nasz notes zawiera 120 kartek (aż 240 stron!) papieru o gramaturze 100g, formatu B5, idealnego do pisania piórem wiecznym, wieloma atramentami, a nawet kaligrafii wykonywanej piórem maczanym (ogromna ilość atramentu). To dokładnie ten sam papier, który został zastosowany w blokach do kaligrafii Archie’s Caligraphy. Papier ten bardzo dobrze komponuje się z niemal wszystkimi dostępnym na rynku atramentami i tuszami. W wypadku większości atramentów nie występuje pajączkowanie czy przebijanie (jak na bibule). Z kolei prześwitywanie jest minimalne.

Co jeszcze istotne – notatnik zadrukowany jest delikatnymi kropkami w kolorze firmowym Archie’s Calligraphy o charakterystycznym układzie – co 1 cm zostały nadrukowane nieco większe kropki, z kolei co 1/3 cm kropki mniejsze. Dzięki temu notes posiada zwiększony zakres użytkowania. Może być stosowany do codziennego pisania z wykorzystaniem pióra wiecznego, a także do kaligrafii na bazie różnych stylów (np. Italic czy Copperplate), gdzie podział wiersza na 3 jest bardziej naturalny, niż ten na 2. Jednocześnie układ kropek jest bez wątpienia wygodny dla osób piszących literami mniejszymi niż 5 mm.

Jakość -  cecha charakterystyczna skórzanego notesu

Chcąc od samego początku oferować najwyższą jakość zdecydowaliśmy się na wykonanie notesu w całości w technologii ręcznej. Dzięki szyciu, notes może być rozkładany na płasko w każdym miejscu. Notatnik jest też zamykany na gumkę przymocowaną do tylnej strony okładki. Charakterystyczna, podwójna konstrukcja tylnej okładki umożliwia dopasowanie notesu do dedykowanej skórzanej oprawy, zawierającej dodatkowo bezpieczne miejsce na pióro wieczne.

Dlaczego warto więc wybrać skórzany notes?

Jest to produkt tworzony z pasji do słowa pisanego piórem wiecznym. Zamiłowanie i pasja to dwa słowa, które bardzo dobrze oddają nasz stosunek do wykonywanej pracy. Od początku działalności mamy jeden cel – dostarczać jakość w każdym oferowanym produkcie. Dzisiaj jesteśmy przekonani, że nam się to udało i każdy z Państwa – kto zdecyduje się na zakup – nie pożałuje!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl