Bestsellery:
Blok  - Italic
Blok - Italic

45,90 zł

Blok Straight / Gothic
Blok Straight / Gothic

45,90 zł

Blok czysty Plain - A3/A4/A5
Blok czysty Plain - A3/A4/A5

29,00 zł

Blok do kaligrafii - Copperplate / Spencerian

Dostępność: brak towaru
Cena: 45,90 zł 45.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 2.25
Producent: Archie's Calligraphy
Kod produktu: 6_C.969.P

Opis

Blok do kaligrafii Copperplate

Blok zawiera bowiem aż 50 kartek w rozmiarze A4 papieru, który został specjalnie wyselekcjonowany w trosce o wygodne kaligrafowanie przy użyciu ostro zakończonej stalówki, charakterystycznej dla stylu Coppperplate. Każdy arkusz posiada gramaturę 120g/m2. Kolor papieru jest naturalnie biały, inspirowany kością słoniową, dzięki czemu już od pierwszego kontaktu sprawia eleganckie wrażenie.

Papier jednostronny zadrukowany delikatną, ale wyraźną liniaturą do Copperplate świetnie nadaje się także do ćwiczeń kaligrafii w innych stylach, takich jak Spencerian, Palmer i kaligrafii nowoczesnej. Jednocześnie warto zauważyć, że nadrukowana liniatura nie dominuje strony i nie psuje w ten sposób kompozycji graficznej pracy.

Blok do kaligrafii Copperplate – pełne dopasowanie

Charakterystyka linii Copperplate opiera się na założeniu kąta pochylenia na poziomie 55 stopni i proporcji liter 3:2:3. W ten sposób nadaje literom smukłość i lekkość, która jest charakterystyczna dla tego stylu i jemu podobnych. Dostępne są dwa rozmiary w proporcjach 3:2:3.

  1. 9/6/9 P określany dla rozmiarów 9mm/6mm/9mm posiada charakterystyczne wydłużenia górne, zwane laskami, posiadające długość trzonu liter na poziomie 9 mm i wysokości na poziomie 6 mm, oraz wydłużenia dolne o długości 9 mm. Jedna strona zawiera 11 linii przeznaczonych do ćwiczeń dla osób początkujących, ze względu na stosunkowo duży rozmiar liter. Posiada liniaturę w układzie pionowym, tzw. Portrait.
  2. 6/4/6 P dla rozmiarów 6mm/4mm/6mm zawiera wydłużenia górne, nazywane laskami o długości 6 mm, trzony liter o wysokości 4mm i wydłużenia dolne o długości 6 mm. Jedna strona zawiera 17 linii przeznaczonych do ćwiczeń dla osób zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Posiada liniaturę w układzie pionowym, tzw. Portrait.
  3. 1,25mm L o dowolnych proporcjach jest właściwy dla modelu kaligrafowania Copperplate pod kątem 55 stopni, określanych liniami różowymi, gdzie proporcje liter nie są sztywno ustalone i mogą być wybierane dowolnie, np. w formacie 3:2:3, 1:1:1 czy 2:1:2. Drobna liniatura, posiadająca pogrubioną błękitną linię w odległości co 5 pól, zawierającą wysokość 1,25 mm umożliwia bardzo elastyczne działanie i dużą dowolność, w stosowanej wysokości liter – od najmniejszych po największy. Posiada liniaturę w układzie poziomym, tzw. Landscape.

Blok do kaligrafii Copperplate został zaprojektowany z myślą o potrzebach kaligrafów, niezależnie od poziomu zaawansowania. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby był on również wykorzystywany np. do pisania listów. Szczególną uwagę w jego przypadku położono na jakość papieru, brak pajączkowania, rozlewania i przebijania. Było to możliwe, dzięki wykonywaniu testów dla wielu atramentów.

Papier cechuje się gładkością i elastycznością, dzięki czemu nie skrobie i nie haczy w trakcie kaligrafowania ostrym piórem. To bardzo istotne w trakcie nauki kaligrafii, bo pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć frustracji.

Blok Copperplate Archie's Calligraphy - rozwiązanie na lata

Warto wiedzieć, że do wydrukowania bloków został wykorzystany papier ekologiczny, pochodzący ze źródeł odnawialnych, posiadający certyfikat FCS, czli Forest Stewardship Council. Jest on całkowicie bezkwasowy i produkowany bez użycia chloru. O jego jakości najlepiej świadczy przechowalność na poziomie 200 lat.

Okładka bloku została zaprojektowana z myślą o nurcie vintage. Elegancki wygląd od samego początku był jednym z celów w trakcie tworzenia bloków do kaligrafii.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl