Bestsellery:
Blok Straight / Gothic
Blok Straight / Gothic

45,90 zł

Blok czysty Plain - A3/A4/A5
Blok czysty Plain - A3/A4/A5

29,00 zł

Blok - Italic

Dostępność: niski stan magazynu
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 45,90 zł 45.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 3
Producent: Archie's Calligraphy
Kod produktu: 22_I.7,5.P

Opis

Blok do kaligrafii Italic

Italic to jeden z bloków A4 do kaligrafii Archie’s Calligraphy. Charakteryzuje się on naturalnym, białym kolorem, przypominającym bardzo mocno kość słoniową. Z wyglądu jest elegancki i stylowy, przez co może być z powodzeniem wręczany jako prezent na uroczystości. Papier cechuje się jednostronną, wyraźnie zadrukowaną liniaturą, która świetnie sprawdza się w przypadku ćwiczeń kaligrafii nowoczesnej. Co ważne – nadrukowana liniatura nie dominuje strony i nie psuje kompozycji graficznej pracy.

Arkusz zawiera 50 kartek papieru w rozmiarze A4, który jest specjalnie przygotowany z myślą o początkujących i zaawansowanych kaligrafach. Grubość arkuszy wynosi 120g/m2.

Blok do kaligrafii Italic posiada dwa rozmiary liniatury:

1.Rozmiar 1,25 mm L, gdzie kąt nachylenia pisma wynosi 9 stopni. Cechuje się on dużą dowolnością – różowe linie, proporcje, grubość stalówki, oraz wielkości liter nie są sztywno ustalone. Dzięki obecności drobnej liniatury z pogrubioną, błękitną linią, znajdującą się w odległości co 5 pól o wysokości 1,25 mm pozwala zachować dużą elastyczność, jeśli chodzi o wysokość liter, od najmniejszych po duże.

  Co istotne – liniatura umożliwia dowolny wybór grubości stalówek ściętych. Przykładem może być litera „a”, która dla stalówki 1 mm, będzie miała wysokość 4 linii poziomych. Natomiast dla grubości stalówki – 1,25 mm – 5 linii, 1,5mm – 6 linii, 2mm – 8 linii, 2,5 mm – 10 linii, 3mm – 12 linii.

  Liniatura Italic 1,25 L Archie's Calligraphy wydrukowana jest w układzie poziomym.

  2. Rozmiar 7,5mm P, gdzie kąt nachylenia pisma wynosi także 9 stopni i określany jest przez linie różowe. Błękitne linie poziome, oddalone od siebie o 7,5mm dostosowane są przede wszystkim do stalówki o grubości 1,5 mm. Wykorzystanie stalówki o grubości 3 mm umożliwia uzyskanie dwukrotnie wyższych liter. Zastosowanie innych grubości stalówek pozwala uzyskać inne proporcje liter i w efekcie otrzymać efekt pogrubienia lub wysmuklenia liter.

   Liniatura ta wydrukowana jest w układzie pionowym.

   Blok do kaligrafii Italic - stworzony z myślą o jakości!

   Blok do kaligrafii Italic został stworzony przez kaligrafa-pasjonata dla innych miłośników kaligrafii. Przy jego tworzeniu autor wykorzystał całą swoją wiedzę i dotychczasowe doświadczenie zebrane w trakcie nauki kaligrafii. Blok Italic Archie’s Calligraphy to rozwiązanie idealne dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z kaligrafią lub chcą się rozwijać.

   Papier wykorzystany do produkcji bloku charakteryzuje się najwyższą jakością – brakiem pajączkowania, rozlewania czy przebijania. Zostało to udowodnione na wielu rodzajach atramentów. Papier cechuje się ponadto dużą gładkością, dzięki czemu nie haczy i nie skrobie w trakcie kaligrafowania. Dzięki temu nawet początkujący będą mogli w pełni korzystać z możliwości, jakie daje wysoka jakość bloku. Nie wszyscy wiedzą, ale słaba jakość papieru na początku przygody z kaligrafią może powodować zniechęcenie.

   W procesie produkcyjnym zastosowany został papier z ekologicznych, odnawialnych źródeł. Posiad on certyfikat FCS (Forest Stwardship Council). Jest on produktem bezkwasowym i produkowanym bez użycia chloru. Papier posiada certyfikację, która gwarantuje możliwość przechowywania przez okres nawet 200 lat.

   Jego okładka została wyprodukowana z tektury z recyklingu, w kolorze czekoladowym, który nadaje jej elegancki wygląd, nawiązujący do estetyki vintage, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem na prezent.

   Opinie o produkcie (0)

   do góry
   Sklep jest w trybie podglądu
   Pokaż pełną wersję strony
   Sklep internetowy Shoper.pl